Ubezpieczenie mieszkania lub domu

Gdy decydujemy się na ubezpieczenie naszego domu lub mieszkania, musimy zastanowić się czy objąć ochroną także inne elementy naszego majątku takie jak garaż, budynki gospodarcze, ogrodzenia. W ramach polisy możemy zabezpieczyć nie tylko elementy stałe, ale również ruchomości, czyli całe wyposażenie naszego domu, a także sprzęt sportowy, fotograficzny, sprzęt elektroniczny czy dzieła sztuki. Tego typu ubezpieczenia możemy rozszerzyć o pakiety chroniące również nasz „przenośny majątek” taki jak laptopy czy telefony komórkowe. Opcji jest więcej: https://praktyk.org.pl/elastyczne-polisy-mieszkaniowe-chronia-majatek-kazdej-osoby/

W wielu firmach ubezpieczeniowych polecany  jest pakiet od odpowiedzialności cywilnej (OC ) w życiu prywatnym dla całej rodziny, który chroni odpowiedzialność ubezpieczonych przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim w związku z posiadaniem i użytkowaniem mieszkania, oraz z wykonywaniem czynności życia codziennego.

Bardzo pomocną opcją w ubezpieczeniu jest assistance domowy, dzięki któremu otrzymamy pomoc fachowca w razie awarii naszego sprzętu RTV/AGD lub na przykład pomoc ślusarza.
Decydując się na zawarcie ubezpieczenia mieszkania lub domu, warto zadbać by było ono kompleksowe i w razie szkody firma ubezpieczeniowa faktycznie wypłaciła nam odszkodowanie. Należy zwrócić uwagę na warunki ogólne i na wyłączenia zawarte w umowie ubezpieczenia, ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Ceny polis ubezpieczenia nieruchomości mogą się znacznie różnić i to jak chodzi o te chroniące w takim samym zakresie. I z tego powodu warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń której możemy zadać interesujący nas zakres ubezpieczenia. Ja w tym roku zmieniłem ubezpieczyciela ponieważ ubezpieczenie domu w towarzystwie ubezpieczeniowym z którego usługi korzystałem od lat, w tym roku kosztowałoby mnie 350 złotych a ubezpieczenie domu na które zdecydowałem się w konkurencyjnej firmie, kosztowało mnie 278 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *